X
تبلیغات
زولا

اینجا لجمن است

امام رضایی که ما را می شناخت

امام رضا علیه السلام پس از هجرتشان از مدینه به طوس و هنگامی که ظلم بنی عباس را علیه شیعیان امیرالمومنین ، مخصوصاً سادات عظیم الشأن مشاهده فرمودند به ایشان نوشتند که به ایران مهاجرت نمایند و علت این امر را هم محبت به اهل بیت پیامبر فرمودند که در بین مردم ایران وجود دارد .

اما دستگاه حکومتی عباسیان که این هجرت ها را به زیان خود می دید و احساس می کرد که امام قصد ایجاد پایگاهی شیعی در ایران را دارند دست به کار شده و سربازان خود را جهت دستگیری و یا به شهادت رساندن سادات علوی گسیل داشتند .

نمونه ی بارز این اقدام شان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها می باشد که بر اثر حمله ای که در شهر ساوه به کاروان ایشان صورت گرفت ، ایشان زخمی شده و پس از اقامت 17 روزه در شهر قم به شهادت رسیدند .

و یا امامزادگان معروف به چهل اختران در شهر قم که دستگاه عباسی چهل تن از این عزیزان که از نوادگان امام جواد علیه السلام می باشند را یک جا به شهادت رسانده اند .این نوع برخورد با امامزادگان را شما می توانید در اقصی نقاط ایران ملاحظه بفرمایید که مقبره ی این بزرگواران گاهی اوقات در پایه ی برخی کوهها و یا حتی در نوک قله ی کوه ها می باشد . مانند حضرت امامزاده داود علیه السلام در تهران که بر بلندی کوه می باشد . این نشان می دهد که دستگاه عباسی پس از تعقیب و گریزهای فراوان این عزیزان را به شهادت رسانده اند تا مگر بتوانند با فوت کردن نور خدا را خاموش نمایند که نتوانستند و نمی توانند .

و یا نمونه ی دیگر این مبارزات ، روشی بود که در آن دستگاه عباسی به هر شهر و دیاری که می رسیدند از بزرگ آن شهر و یا حتی روستا سئوال کرده و چون می دانستند که ایرانیان سادات را به عنوان بزرگ ایل و تبار خود قرار می دهند ، پس از شناسایی ایشان را به شهادت می رساندند . تا جایی که اگر او ممانعت کرده و خود را تسلیم نمی نمود سربازان ظالم حکومت عباسی کل اهالی آن شهر و یا دیار را به خاک و خون می کشیدند .

نمونه ی یکی از همین شهدا که جانش را برای زنده ماندن شیعیان امیرالمومنین فدا کرد سید بزرگواری است که در قم به نام سید سربخش می شناسند . همانگونه که از نام او پیداست ، ایشان حاضر می شود سرخویش را بدهد ولی مردم زنده بمانند .


اما امروز کمی ورق برگشته و ما پیشرفته تر شده ایم و می دانیم که باید تا پای جان از اهلبیت پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم دفاع نماییم . دنیا نمونه ی این کار ما را در جنگ هشت ساله دیده است که شهدای ما اجازه ندادند دست استکبار جهانی به فرزند پیامبر امام خمینی (ره) برسد و لذا این هراسی که از این نوع اسلام دارد به همین خاطر می باشد که عده ای در گوشه ای از دنیا کمر همت را محکم بسته اند و تا ظهور آخرین فرزند امیرالمومنین قرار است مقاومت نمایند .


و ما امروز هم همان راه شهدا را خواهیم رفت و اجازه نخواهیم داد که دست دشمنان اسلام و قرآن به پسر فاطمه امام خامنه ای عزیز برسد تا روزی که انشاءالله بیاید گل نرگس و جهان پر از عدل و داد شود . امروز جهان شاهد است که آن دستور امام رضا علیه السلام به سادات علوی و شیعیان جهت هجرت به ایران عزیز نتیجه داده و شاه خراسان یار و یاور ما و انقلاب ماست انشاءالله . شمس جمالش صلوات . اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم .


و این شعر ارسالی از طرف دوست خوبم "منتظر"


شعر حسین رستمی در محضر امام خامنه ای

(درباره امام رضا علیه السلام) :


خانه‌های آن کسانی می‌خورد در، بیشتر
که به سائل می‌دهند از هرچه بهتر بیشتر

عرض حاجت می‌کنم آن‌جا که صاحب‌خانه‌اش
پاسخ یک می‌دهد با ده برابر بیشتر

گاه‌گاهی که به درگاه کریمی می‌روم
راه می‌پویم نه با پا، بلکه با سر، بیشتر

زیر دِین چارده معصومم اما گردنم
زیر دِین حضرت موسَی‌بن‌جعفر بیشتر

گردنم در زیر دیِن آن امامی هست که
داده در ایران ما طوبای او بر، بیشتر

آن امامی که «فداکِ» گفتنش رو به قم است
با سلامش می‌کند قم را معطر بیشتر

قم همان شهری که هم یک ماه دارد بر زمین
همچنین از آسمان دارد چل اختر بیشتر

قصد این بار قصیده از برادر گفتن است
ورنه می‌گفتم از این معصومه‌ خواهر بیشتر

من برایش مصرعی می‌گویم و رد می‌شوم
لطف باباهاست معمولاً به دختر بیشتر

عازم مشهد شدم تا با تو درد دل کنم
بودنم را می‌کنم این‌گونه باور بیشتر

مرقدت ضرب‌المثل‌های مرا تغییر داد
هرکه بامش بیش، برفش... نه! کبوتر، بیشتر

چار فصل مشهد از عطر گلاب آکنده است
این چنین یعنی سه فصل از شهر قمصر بیشتر

پیش تو شاه و گدا یکسان‌ترند از هر کجا
این حرم دیگر ندارد حرف کمتر، بیشتر

ای که راه انداختی امروز و فردای مرا!
چشم‌ بر راه تو هستم روز آخر بیشتر

از غلامان شما هم می‌شود دنیا گرفت
من نیازت دارم آقا روز محشر بیشتر

بر تمام اهل بیت خویش حسّاسی ولی
جان زهرا(س) چون شنیدم که به مادر بیشتر...