X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

اینجا لجمن است

فتنه هایی که خاموش شدند

اینکه ما یاد گرفته ایم سر هر موضوع کوچک به جان هم بیفتیم ، تازگی ندارد . از کوچه و بازار و مدرسه و دانشگاه گرفته تا دولت و مجلس . انگار ما قرار نیست راه های قانونی را برای حل مشکلات مان بپیماییم . علت و چرایی این موضوع هم جای بسی بحث و جدل دارد که فعلا جای آن نیست . 

اتفاقاتی که در یکشنبه کذایی مجلس افتاد و بداخلاقی های قوای مجریه و مقننه دل مردم و رهبری را جریحه دار کرد ، اگر هیچ ضرری نداشته باشد الا سوت و کفن دشمنان داخلی و خارجی ما بس است . 

فعلا به همین مقدار اشاره می کنیم تا به فرموده ی رهبری مسائل کشور را اصلی - فرعی کرده باشیم . همانطور که خود حضرتشان در دیدار همافران نیروی هوایی ارتش فرمودند : بعداً با مردم در این باره سخن خواهم گفت .

امروز مسأله ی اصلی هوشیاری مردم و مسئولین در مقابل فتنه های پیچیده تر آینده است . فتنه هایی که هر کدام مانند فیلتری منافقان و کج اندیشان داخلی را معرفی خواهد کرد و البته گاهی اوقات هزینه هایی را نیز برای مردم انقلابی خواهد داشت .

فتنه ی 88 را فراموش نکرده ایم که چگونه عده ای اراذل و اوباش سیاسی برخی جاهلان را به جان سطل های زباله و بانک ها انداختند و خودشان در پس پرده ها با خارجی ها زد و بند کردند برای به زمین زدن انقلاب اسلامی و مردم مسلمان .

اگر کمی عقب تر برگردیم امام خامنه ای در دیدار کارگزاران حج (آبانماه 87) در آخرین کلام شان تذکر به وجود آمدن فتنه را متذکر شده بودند . آنجا که فرمودند : وقتى رحمت الهى براى ما پیش خواهد آمد که مواظب و مراقب خودمان باشیم؛ مراقب حرف زدنمان، مراقب اقدام کردنمان، مراقب تبلیغاتمان. این فضاى بى بند و بارى در حرف زدن، در اظهارات علیه دولت، علیه کى‌ به خاطر اغراض، اینها چیزهائى نیست که خداى متعال از اینها به‌آسانى بگذرد. آن وقت کسانى خطا میکنند، خداى متعال «و اتّقوا فتنة لا تصیبنّ الّذین ظلموا منکم خاصّة»؛(7) بله اینجورى است. بعضى از ظلمها، بعضى از کارها هست که نتیجه و اثر آن دامن همه، نه فقط دامن آن ظالم را میگیرد؛ بر اثر رفتار یک عده‌اى که در گفتار خودشان، در عمل خودشان، در قضاوت خودشان ظلم میکنند. باید مراقب این چیزها بود. 

اما در آن زمان نه خواص و نه عوام جامعه پی به عمق سخن حکیمانه ی رهبر انقلاب نبردند . تا اینکه شد آنچه نباید می شد و 8 ماه تمام جمهوری اسلامی هزینه هایی را پرداخت که در طول سی سال نپرداخته بود . در آن آتش فتنه و فضای غبار آلود دوست و دشمن ، خودی و غیر خودی سوختند و ...

اما امروز ، امروز باید حواس مان بیشتر از سالیان گذشته جمع باشد و به سخنان حکیمانه و پدرانه این رهبر الهی با جان و دل گوش دهیم . 

خود حضرتشان تا امروز جلوی سه فتنه ی بزرگ را گرفته اند . فتنه اول در قضایای سئوال از رئیس جمهور بود که دوماه پیش ایشان با یک سخنرانی توانستند سناریوی دشمنان خارجی را که می رفتند با طرح سئوال از رئیس جمهور و در نهایت برکناری دولت و انتخابات زود رس هزینه ای را برای ما رقم بزنند نقش برآب کردند .

فتنه دوم را در سخنرانی نوزدهم دیماه امسال با بیان نقشه های شوم منافقان داخلی با اسم رمز انتخابات آزاد خنثی کردند و فتنه ی سوم را دوهفته زودتر پیش بینی کرده بودند و در هر سخنرانی خطاب به مسئولین می فرمودند که اختلافات را کنار بگذارند و جدول دشمن را با این کارشان پر نکنند .

ظاهراً امام عزیز ما کمر همت بسته اند و یک تنه در مقابل تمام فشارهای خارجی و بی عقلان داخلی ایستاده اند . در این میان ایشان از ما فقط بصیرت را می خواهند که انشاءالله چراغ راه ما برای آینده ی کشورعزیزمان خواهد بود .