اینجا لجمن است

لطفاً به آقای خامنه ای امام نگویید !

در دورانی زندگی می کنیم که هرکس از هرجا می رسد ، برای هرکس که دوست دارد ، هر اسمی که می خواهد انتخاب می کند و بعد از چند روزی که آن را تکرار می کند ، آن اسم بر سر زبان ها می افتد و همه هم آن فرد را با این لقب صدا می زنند .

مثلاً به هر طلبه ی پایه کوتاهی ، بدون توجه به معنای آن ، حجت الاسلام می گویند . بعد از گذراندن چند پایه ی طلبه گی پسوند "والمسلمین" را هم به آن می افزایند و ... .

یا در دانشگاه بلافاصله که دانشجو یک لیسانس می گیرد به او کارشناس ، مهندس ، دکتر و... می گویند .

به صورت کلی ما بدون اینکه جایگاه هر فردی را بشناسیم لقبی را به او می دهیم  . اینکه  می گویم به آقای خامنه ای امام نگویید ، به همین خاطر است .

لفظ امام امروزه در جامعه ی ما به خیلی ها گفته می شود :

1-      به هرکس که برایمان نماز جماعت می خواند امام می گوییم . (امام جماعت)

2-      خیلی ها نام خانوادگی شان "امامی" است .

3-      من فردی رامی شناسم که به او "حاج آقا مهدی امام" می گویند . (امام جماعت مسجد جامع یکی ازشهرستان های استان اصفهان)

4-      و مثالهای فراوانی که شما هم می توانید بزنید .

اما مسئله ی مهم این است که ما الآن در عصرغیبت خورشید زندگی می کنیم و طبق حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و سلم : حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف در زمان غیبت مانند خورشید پشت ابر هستند . (همه تفاسیر این حدیث را می توانید از بیانات علمای اعلام بخوانید ) .

اما مسئله ی قابل تأمل این است که وقتی خورشید پشت ابرها ، پنهان شده باشد ، دنیا تاریک می شود . و دنیای تاریک مانند شب است . اصلاً ما شب را شب می خوانیم به این خاطر که خورشید را در آسمان خودمان نمی بینیم .

هنگامی که شب است و خورشید در آسمان نیست و ما در بیابانی خشک و لم یزرع واقع شده ایم نور راهمان را از کجا باید بگیریم . غیر از این است که نور را در شب های ظلمانی ماه به ما می دهد .

ماه ، آفتاب نیست که از خودش نور داشته باشد ، ماه مهتاب است و چون دستش به خورشید می رسد نور را می گیرد و به ما می رساند .

ساده تر بگویم :

در زمان غیبت خورشید حتماً باید یک ماه وجود داشته باشد که دستش به خورشید برسد و نور خورشید را هرچند به اندازه ی نور مهتابی خودش به ما درماندگان وادی غربت زمین برساند .

به کوری چشم همه ی دشمنان ولایت و همه ی آن کسانی که به پیروی از آن امام جمعه که بعد از رحلت  امام در خطبه های نماز جمعه گفت : ما به جانشین امام خمینی (ره) ، امام نمی گوییم . و برای آنکه همه شان از حسادت بمیرند می گویم :

ما به آقای خامنه ای امام نمی گوییم ، ایشان در غیاب حضرت خورشید ماه ما هستند .